Mali strażacy

Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Suchorzewie uświadamia  dzieciom  jakie zagrożenia czyhają na nie,  w okolicy ich miejsca zamieszkania. Ich miejscowość przecina  ruchliwa droga wojewódzka, więc codzienna droga do szkoły nie jest łatwym zadaniem. Dodatkowo nieopodal płynie rzeka Wisła, która nie dość, że sama w sobie jest często zagrożeniem dla małych dzieci, to dodatkowo często powoduje zagrożenie powodziowe.

Zapraszając dzieci do udziału w Dziecięcej Drużynie Pożarniczej chcemy zadbać o ich bezpieczeństwo i nauczyć postępowania w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu czy nawet życiu. Dodatkowo przynależąc do takiej drużyny dzieci mogą nauczyć się odpowiedzialności, zaangażowania oraz „zarazić” się chęcią pomocy potrzebującym – mogą stać się Małymi Strażakami!

A co jest znakiem rozpoznawczym strażaka? Charakterystyczny strój! Dzieci potrzebują mundurków, aby godnie prezentować się na różnych uroczystościach oraz na zawodach sportowo-pożarniczych oraz jeszcze bardziej czuć, że są prawdziwymi strażakami.

Któż w dzieciństwie nie wyobrażał siebie jako policjanta czy strażaka w mundurze. Dzieci będą ogromnie wdzięczne za to, jeśli uda się spełnić ich marzenia o staniu się prawdziwym strażakiem i zakupić mundurki strażackie.

 

 

Ambasador: Krzysztof Pitra  Wicestarosta Tarnobrzeski.