Latająca mopsia kawiarnia

Projekt „Mopsia Kawiarnia” łączy zwierzęta i ludzi w potrzebie, budując miejsce, w którym pomagają sobie wzajemnie. To magiczna przestrzeń, w której „ocaleńcy”, czyli mopsy które ratujemy z pseudohodowli odzyskują radość życia i bezpieczeństwo, dzieci i dorośli korzystają z dobroczynnego towarzystwa zwierząt i dogoterapii, a zespół stowarzyszenia zyskuje przestrzeń do działania na rzecz poprawy jakości życia mopsów w Polsce.

Zaangażowanie naszych wolontariuszy oraz brak stałego lokalu pozwalają nam niskim kosztem dotrzeć tam, gdzie nasza pomoc jest potrzebna, a z jakiś powodów osoby nie są w stanie przyjść do nas. W tym duchu prowadzimy np. współpracę z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, gdzie w oparach pysznej kawy prowadzimy spotkania, w których pacjenci czerpią z terapeutycznego charakteru mopsików, a uwielbiające uwagę człowieka mopsiki zyskują czas, w którym zaznają ludzkiej miłości i dbałości.

Przyjazna atmosfera spotkań, która zawsze opiera się na empatycznej relacji mops-człowiek, wspieranej przez pyszną kawę sprawia, że nasza oferta zdobyła uznanie i zaufanie wielu instytucji i grup społecznych. Aktualnie planujemy cykl spotkań dla seniorów oraz dzieci ze spektrum autyzmu. Predyspozycje rasy, takie jak empatia, nastawienie na człowieka, cierpliwość i opanowanie, sprawiają, że mopsy przełamują lęki i lody. Nie potrafią leczyć chorób, ale dają radość i poprawiają jakość życia w trudnych chwilach. By osiągnąć ten cel, potrzebujemy Państwa wsparcia na niezbędne koszty organizacyjne. Jeśli uda nam się zebrać więcej środków, przekażemy je na finansowanie kosztownego leczenia naszych podopiecznych mopsów oraz opiekę nad 13 mopsimi seniorami, którymi na stałe się opiekujemy.

Mopsia Kawiarnia to miejsce Przyjaźni i Szczęścia, stąd nazwa naszego Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa wsparciu kolejne psy i kolejne osoby będą mogły go u nas zaznać.