Ogród dla hospicjum

Ogród dla hospicjum

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa działa w Warszawie od 1990 roku. Opiekuje się pacjentami w ramach hospicjum stacjonarnego i domowego. W skali roku jest to około 3200 osób.

Niezaprzeczalnym atutem tego miejsca, oprócz profesjonalnej całodobowej opieki medycznej, jest duży zielony teren dookoła hospicjum. Pacjenci mogą zaznać otuchy wypoczywając na zielonym patio. Hospicjum zależy jednak na tym, aby również rodziny odwiedzające swoich bliskich oraz wolontariusze mieli miejsce oddechu, spokoju i wyciszenia. Tak powstała wizja ogrodu od frontu budynku: kącik dla odskoczni, relaksu, ukojenia. Ogród od frontu budynku byłby wizytówką hospicjum. Osoby odwiedzające w pierwszej kolejności miałyby styczność z czymś pięknym, dobrym, łagodnym i kojącym. Zadbany teren, kolorowa i różnorodna roślinność budzi pozytywne skojarzenia i uspokaja.

„Już od pierwszych, niełatwych kroków na naszym terenie pragniemy pokazać, że hospicjum jest piękne i piękne może być życie w nim.” – mówi Karolina Chojka-Bartoszko z FHO.

Zapraszamy do wsparcia projektu budowy ogrodu terapeutycznego na terenie hospicjum!

 

Kontakt:

Karolina Chojka-Bartoszko

Koordynator ds. Marketingu

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztof

ul. Pileckiego 105

02-781 Warszawa

kom. 507-177-915

www.fho.org.pl

 

 

Ambasadorka projektu:

Maja Komorowska – polska aktorka teatralna i filmowa, profesor sztuk teatralnych, w latach 1991–2016 profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od lat bierze czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym, np. wspierając budowę hospicjum onkologicznego na Ursynowie i zasiadając w Radzie Fundacji prowadzącej tę placówkę.