Żeglarska szkoła życia

Nazywamy się Fundacją Rejs Odkrywców ponieważ chcielibyśmy, aby z naszą pomocą młodzież odkrywała ważne dla siebie rzeczy, coś w sobie i dla siebie. Widzimy, jak w czasie rejsów młodzi ludzie zmieniają się. Rozumieją ideę współpracy i odpowiedzialności. Rozumieją, że od ich zaangażowania zależy bardzo wiele. Doświadczają na własnej skórze, jak ważna jest praca i współpraca, praca w grupie, zaufanie, solidność, wzajemna pomoc.  Na morskie i mazurskie wyprawy zabieramy dzieci i młodzież z trudniejszym startem w dorosłe życie. Dewiza Fundacji brzmi: „zrób coś dla siebie, zrób coś dla innych”. Dlatego, aby popłynąć w rejs, najpierw trzeba zrobić coś dla siebie – najczęściej poprawić oceny w szkole  oraz zrobić coś dla innych – zostać wolontariuszem.

Spotykamy dzieci i młodzież, dla których pierwszy kontakt z żeglarstwem: udział w programie Fundacji i w Rejsach Odkrywców staje się początkiem czegoś nowego. Są wśród naszych młodych żeglarzy osoby, które połknęły żeglarskiego bakcyla, chcą się uczyć, są ciekawe i utalentowane, mocno angażują się w pomoc, w wolontariat w Fundacji.

Chcemy im zaproponować kolejny krok: udział w kursie żeglarskim, zakończonym egzaminem i zdobyciem patentu. Dzięki temu będą mogli nie tylko kontynuować przygodę z żeglowaniem, zdobyć wiedzę, doświadczenie, wejść w nowe środowisko, ale także w przyszłości dzielić się pasją z kolejnymi osobami, działając w naszej lub w innej organizacji, przekazując za jakiś czas to, czego sami się nauczyli i doświadczyli.

Kurs żeglarski trwa niespełna dwa tygodnie. Koszt udziału w kursie dla jednej osoby to 2500 zł. Więcej pieniędzy – to więcej osób na kursie, ponieważ wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na wyjazdy szkoleniowe młodzieży.